Myjnie samochodowe samoobsługowe są uważane jako jedno z najbezpieczniejszych rozwiązań do utrzymania w czystości naszych pojazdów. Wszystko to za sprawą zredukowanego lub całkowicie pozbawionego kontaktu urządzeń myjących z karoserią samochodu. Maksimum bezpieczeństwa dają stosowane do aplikacji aktywnej piany pod ciśnieniem- lace pianowe Christ BUBBLEGUN. Aktywna piana nanoszona pod ciśnieniem rozpuszcza zabrudzenia bez konieczności użycia szczotek, czy innych elementów mających styczność z lakierem. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, czy myjnia bezdotykowa niszczy lakier, czy też nie, dowiedz się jakie inne czynniki decydują o maksymalnym bezpieczeństwie czyszczonego w ten sposób samochodu. Oto kilka faktów i mitów dotyczących wpływu myjni samoobsługowych na karoserię Twojego pojazdu.

Jak uniknąć błędów podczas korzystania z myjni samoobsługowej?

Korzystaj z instrukcji – Jeśli nie jesteś pewien jak korzystać z myjni samoobsługowej w bezpieczny sposób, pamiętaj, że stosowanie się do instrukcji jest połową sukcesu. W praktyce więc, w pierwszej kolejności spłucz powłokę auta, korzystając z programu numer 1. Jest to ważna czynność, szczególnie jeśli zamierzasz umyć pojazd przy użyciu dostępnej na myjni samoobsługowej lancy z wysuwaną szczotką.

 

 

Sprawdź osprzęt – Warto mieć na uwadze, że mimo naszego postępowania zgodnie z instrukcją myjni, nasi poprzednicy mogli się do niej nie zastosować. Nigdy bowiem nie mamy pewności, czy osoba używająca szczotkę przed nami, nie użyła jej do mycia felg, czy zapiaszczonego samochodu- czego na myjniach bezdotykowych surowo się zabrania. Dla pełni bezpieczeństwa tego rozwiązania warto przy pomocy lancy ciśnieniowej opłukać szczotkę dołączoną do lancy pianowej, która najczęściej występuje jako osobny osprzęt.

 

 

Wykonaj wstępne płukanie – Brak wstępnego płukania pojazdu lub czyszczenie felg szczotką przez naszych poprzedników może spowodować, wnikanie obecnego na karoserii i felgach piasku pomiędzy jej włókna, co z kolei w przypadku jej ponownego użycia bywa przyczyną mikro zarysowań na powierzchni lakieru. W związku z powyższym polecanym przez nas rozwiązaniem stały się w pełni bezkontaktowe lance myjące aktywną pianą- Christ BUBBELEGUN. Kiedy w wybranym przez nas punkcie, brakuje takiego wyposażenia, warto zachować ostrożność i zastosować się do porady o dokładnym wstępnym spłukaniu pojazdu oraz szczotki myjącej.

 

 

Dokładnie spłukaj chemię myjącą – Pamiętaj także, aby na koniec mycia dokładnie spłukać użytą chemię. Chęć zaoszczędzenia pieniędzy, nie jest warta opuszczenia myjni samochodem pokrytym pozostałościami środków myjących, które po bezpośrednim kontakcie z promieniowaniem UV mogą być przyczyną pojawienia się nieestetycznych smug, czy nawet w skrajnych przypadkach- przebarwień na powłoce lakierniczej. Warto skorzystać z opcji dodatkowej konserwacji, aby nasz pojazd lśnił.

 

Zasady bezpieczeństwa na myjni bezdotykowej w pigułce

Myjnia bezdotykowa– jak korzystać Przestrzeganie tych zasad zapewni nam w pełni satysfakcjonujące i bezpieczne mycie:

  • wybór zaufanego punktu mycia,
  • dokładne zamknięcie drzwi oraz szyb w samochodzie,
  • opłukanie szczotki myjącej lancą ciśnieniową- np. podczas wstępnego płukania pojazdu.
  • trzymanie lancy w odległości ok. 30-50 cm od pojazdu,
  • dokładne spłukanie karoserii przed dalszym myciem (od góry do dołu),
  • dokładne spłukanie chemii przed opuszczeniem myjni (metodą od góry do dołu),
  • ręczne osuszenie powłoki auta po opuszczeniu stanowiska do mycia,
  • korzystanie ze sprawdzonych tkanin do osuszania (np.ircha, mikrofibra).

Czy każda myjnia bezdotykowa jest bezpieczna dla Twojego samochodu?

Kolejną kwestią, związaną z pytaniem o bezpieczeństwo myjni bezdotykowych jest jakość konkretnego punktu mycia w rozumieniu jakości zastosowanego tam wyposażenia i wykorzystywanej chemii do mycia.

W rzadko serwisowanych punktach niskiej jakości dochodzi do częstych awarii. Jedną z tego typu awarii może być uszkodzenie osprzętu odpowiedzialnego za dozowanie środków chemicznych, które to zbyt agresywne w za wysokim stężeniu mogą wywołać niekorzystne skutki widoczne na karoserii naszych samochodów.

Podobnie sytuacja ma się w przypadku wątpliwej jakości i zbyt agresywnej chemii myjącej. Niesprawdzone, źle dobrane środki chemiczne mogą również wpłynąć negatywnie na efekty mycia oraz lakier samochodu.

W praktyce więc przestrzeganie wymienionych zasad oraz wybór sprawdzonych i zaufanych punktów jest receptą na bezpieczne i satysfakcjonujące mycie.

Pamiętaj także, że choć nie jest to obowiązkiem, w przypadku myjni samoobsługowych warto korzystać z wszystkich oferowanych programów mycia w kolejności, jakiej zostały ułożone. Przy odrobinie wysiłku daje to niemal gwarancję, że karoseria zostanie poprawnie umyta oraz zakonserwowana. Wybiórcze korzystanie z programów lub pominięcie kluczowych czynności może być przyczyną powstawania smug oraz wyżej wspomnianych niekorzystnych reakcji środków chemicznych z promieniowaniem słonecznym.

Zadbaj o bezpieczeństwo swojej myjni samoobsługowej z Corrimex

Jesteś właścicielem myjni samoobsługowej i chcesz, żeby była ona w pełni bezpieczna dla samochodów Twoich klientów? Skontaktuj się z przedstawicielem Corrimex i sprawdź możliwość instalacji BUBBLEGUN na Twojej myjni.

Prośba o kontakt

Masz pytania dotyczące naszych produktów lub usług?
A może sugestie, którymi chciałbyś się podzielić?
Jesteśmy do dyspozycji i czekamy na wiadomość!