Odmierzacze Paliw Tokheim

Firma Corrimex jako autoryzowany przedstawiciel w Polsce producenta dystrybutorów Tokheim oferuje wysokiej jakości dystrybutory do paliw, włączające benzyny, oleje napędowe, LPG czy urządzenia do wydawania czynnika AdBlue. Dystrybutory paliw Tokheim charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz zaawansowanymi podzespołami, tworząc w komplecie niezawodne urządzenie na stacji paliw. Zaczynając od stabilnej konstrukcji dystrybutorów, która zapewnia długotrwałe użytkowanie odmierzacza.

Nowością w naszej ofercie są dystrybutory do paliwa Tokheim serii DiaLOG służące do zarządzania wydawaniem paliwa w wewnętrznych stacjach i bazach paliwowych.

Tokheim logotyp

Dystrybutorach Paliw Tokheim

Dystrybutor Paliw Tokheim

Dystrybutor paliw – budowa

Dystrybutory paliwa mogą posiadać obudowę  z aluminium, zabezpieczoną antykorozyjnie w procesie kataforezy i malowana proszkowo. Na życzenie panele obudowy mogą być wykonane ze stali kwasoodpornej. Wysoka jakość podzespołów dystrybutorów do paliw Tokheim, takich jak pompa, silnik i przepływomierze zapewniają dokładność i niezawodność wydawania paliw w długim okresie użytkowania dystrybutora. Posiadamy również w ofercie aktywne (samo-kalibrujące) systemy odsysania oparów dla benzyn.

Dystrybutor do paliwa

Dystrybutory do paliwa – reklama na Twojej stacji

Dla bardziej wymagających użytkowników oferujemy ekrany multimedialne o przekątnej ekranu 17 cali zapewniające możliwość wyświetlania zarówno danych o sprzedaży jak i innych informacji o ofercie stacji czy sieci stacji paliw. Każdy dystrybutor Tokheim może być oczywiście personalizowany na życzenie klienta. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Tokheim dystrybutory do paliwa

Marka dystrybutorów do paliw Tokheim ma ponad 100 letnią historię

Nazwa firmy Tokheim pochodzi od Norwega Johna J. Tokheima mieszkającego w Iowa, USA. W 1898 John J. Tokheim zaprojektował zewnętrzny system magazynowania, obsługiwany przez zmodyfikowaną pompę wodną. To nowoczesne rozwiązanie miało najważniejszą zaletę: pozwalało dokładnie mierzyć ilość dostarczanego paliwa. Tym sposobem, w 1901 roku John J. Tokheim opatentował pierwszy na świecie odmierzacz paliw-dystrybutor paliwa dla samochodów. Popularność jego wynalazku, pompy olejowej Tokheim Dome, doprowadziła do założenia firmy Tokheim Manufacturing Company w 1901 roku. W 1918 firma zmieniła właściciela i przeniosła się do stanu Indiana, gdzie przekształciła się w Tokheim Corporation.

Kolejne dziesięciolecia to okres znacznego rozwoju firmy i dystrybutorów, które stały się rozpoznawalne w całym kraju a następnie wkroczyły na rynki zagraniczne. Dystrybutory dla stacji paliw Tokheim stały się kultowe a reprodukcje najbardziej rozpoznawalnych modeli cieszą się zainteresowaniem kolekcjonerów. Firma kilkukrotnie zmieniała właścicieli aż w 2016 roku Tokheim został przejęty przez koncern OPW a następnie Dover Fuel Solutions, który jest jednym z największych dostawców sprzętu do sprzedaży detalicznej paliw na świecie.

Prośba o kontakt

Masz pytania dotyczące naszych produktów lub usług?
A może sugestie, którymi chciałbyś się podzielić?
Jesteśmy do dyspozycji i czekamy na wiadomość!