Odmierzacze Paliw Tokheim

Firma Corrimex jako przedstawiciel w Polsce producenta Tokheim oferuje dystrybutory do paliw włączając benzyny, oleje napędowe i biopaliwa oraz urządzenia do wydawania LPG. W naszej ofercie znajdują się również urządzenia do wydawania czynnika AdBlue.

Nowością w naszej ofercie są dystrybutory do paliwa Tokheim serii DiaLOG służące do zarządzania wydawaniem paliwa w wewnętrznych stacjach i bazach paliwowych.

Dystrybutorach Paliw Tokheim

Marka Tokheim ma ponad 100 letnią historię

Nazwa firmy Tokheim pochodzi od Norwega Johna J. Tokheima mieszkającego w Iowa, USA. W 1898 John J. Tokheim zaprojektował zewnętrzny system magazynowania, obsługiwany przez zmodyfikowaną pompę wodną. To nowoczesne rozwiązanie miało najważniejszą zaletę: pozwalało dokładnie mierzyć ilość dostarczanego paliwa. Tym sposobem, w 1901 roku John J. Tokheim opatentował pierwszy na świecie dystrybutor do wydawania paliw dla samochodów. Popularność jego wynalazku, pompy olejowej Tokheim Dome, doprowadziła do założenia firmy Tokheim Manufacturing Company w 1901 roku. W 1918 firma zmieniła właściciela i przeniosła się do stanu Indiana, gdzie przekształciła się w Tokheim Corporation.
Kolejne dziesięciolecia to okres znacznego rozwoju firmy i dystrybutorów, które stały się rozpoznawalne w całym kraju a następnie wkroczyły na rynki zagraniczne. Dystrybutory Tokheim stały się kultowe a reprodukcje najbardziej rozpoznawalnych modeli cieszą się zainteresowaniem kolekcjonerów. Firma kilkukrotnie zmieniała właścicieli aż w 2016 roku Tokheim został przejęty przez koncern OPW a następnie Dover Fuel Solutions, który jest jednym z największych dostawców sprzętu do sprzedaży detalicznej paliw na świecie.

Prośba o kontakt

Masz pytania dotyczące naszych produktów lub usług?
A może sugestie, którymi chciałbyś się podzielić?
Jesteśmy do dyspozycji i czekamy na wiadomość!