Pistolety nalewcze do diesla Elaflex

Nalewaki do oleju napędowego lub też nazywane popularnie pistolety do diesla lub do ropy można podzielić na niskowydajne lub wysokowydajne.  Niskowydajne to te do tankowania samochodów osobowych, a wysokowydajne to te którymi można zatankować samochody ciężarowe czyli w skrócie są to pistolety TIR. Pistolet do oleju napędowego o wydajności 200l/min stosuje się do tankowania pojazdów specjalnych typu koparka, spychacz czy czołg.  Na stacji paliw spotkać można tylko automatyczne pistolety. Do tankowania zbiorników, cystern używa się  nieautomatycznych pistoletów do diesla o wydajności do 600l/min. W naszej ofercie znajdują się również  dystrybutory do diesla renomowanej marki Tokheim.

 

 

Logo Elaflex

Pistolet nalweczy do diesla Elaflex ZVA Slimline 2

Automatyczny pistolet nalewczy do oleju napędowego przeznaczony do tankowania samochodów osobowych.

 • Rozmiar nominalny 19 dla wydajności maks. 80l/min;
 • Ciśnienie robocze od 0,5 do 3,5 bar. Zakres temperatur -20° do +55°C;
 • Nadaje się do benzyny (również z domieszką etanolu do E 85), do oleju napędowego, oleju opałowego biodiesla. Nie nadaje się do gęstych olejów;
 • Waga: ≈ 1,0 kg;
 • Zgodny z normą EN 13012 i obowiązującym przepisom bezpieczeństwa i kalibracji;
 • Certyfikat ATEX (` II 1G) nr: TPS 19 ATEX 103415 0002 U. Atest TÜV P-TÜ7-01930.

Wersja standardowa zawiera:

 • automatyczne wyłączanie sterowane zwężką Venturiego z wyzwalaczem bezpieczeństwa odchylanym kulowo;
 • zawór zwrotny w systemie tłocznym;
 • dwustopniowy spust z blokadą wypływu na bolcu zatrzaskowym EB 280.

Obudowa i przyłącze węża wykonana z aluminium. Aluminiowa wylewka z końcówką ze stali nierdzewnej. Płynnie działające złącze obrotowe z nakrętką obrotową ze stali nierdzewnej. Uszczelka wargowa, O-ringi i membrana wykonana z PU i NBR. Uchwyt i dźwignia -plastikowa. Części wewnętrzne wykonane z mosiądzu, stali nierdzewnej, POM lub PEEK. Osłona ochronna i ochrona przed zimnem z PCV. Tulejka produktowa EK 043 z poliuretanu.

Pistolet nalweczy do diesla Elaflex ZVA 25

Automatyczny, wysokowydajny pistolet do oleju napędowego przeznaczony do tankowania samochodów ciężarowych DN 25 (1″) o wydajność tłoczenia do 140 l/min, ciśnienie robocze 0,5–3,5 bar, z mocniejszą sprężyną do 5 bar. Zakres temperatury -20°C do +55°C. Pistolet do benzyny, oleju napędowego, oleju opałowego, ropy naftowej, AVGAS i JET A-1. Nie nadaje się do gęstych olejów i wody (korozja).

 • Waga: ≈ 1,5 kg;
 • Zgodny z normą EN 13012 oraz obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa i kalibracji;
 • Certyfikat ATEX II 1 G  nr: Ex h IIA Ga TPS 19 ATEX 103415 0002 U; Atest TÜV P-TÜ7-00512.

Pistolet nalweczy do diesla Elaflex ZVA 32

Automatyczny pistolet do diesla o bardzo dużej wydajności do tankowania pojazdów specjalnych o średnicy nominalnej 32, o wydajności do 200 l/min.; dla ciśnienia roboczego od 1,5 do 6 bar. Do oleju napędowego, oleju opałowego, ropy naftowej, Avgas i Jet-A1. Nie nadaje się do gęstych olejów, wody i rozpuszczalników.

 • Zgodny z:  EN 13012, ATEX (` II 1G Ex h IIA Ga), Certyfikat nr TPS 19 ATEX 103415 0002 U oraz wszystkimi europejskimi przepisami dotyczącymi kalibracji;
 • Atest TÜV P-TÜ7-00512.

Pistolety nalwecze do diesla Elaflex ZV 400, ZV 500

Pistolety do diesla z przeznaczeniem do tankowania cystern o wydajności 250-650 l/min. Pistolet bez automatycznego rozłączania ze złączem „TW” MK 50 Ms,  do oleju napędowego, oleju opałowego, oleju napędowego, ropy naftowej. Maks. ciśnienie robocze 10 bar. Współpracują z wężem zasilającym DN32-40.

 

Pistoletach Nalewczych do Oleju Napędowego od Elaflex

Nalewaki do diesla od Elaflex z funkcją stop kapaniu

Gdy używamy nalewak oleju napędowego końcówka wylewki pokrywa się na zewnątrz resztką paliwa. Diesel nie odparuje łatwo i  gdy nalewak ropy odwieszony jest na dystrybutorze, spływa po wylewce w dół. Wówczas możliwe jest, że pistolet do diesla ulegnie zabrudzeniu.

Aby tego uniknąć, wszystkie pistolety nalewcze do diesla –  ZVA Slimline 2 są wyposażone w zintegrowany łapacz kropli oleju napędowego.

Aby zapewnić najczystsze tankowanie oleju napędowego, Elaflex proponuje pistolet do diesla w wersji wyposażonej w funkcję „DRIP STOP” inaczej nazywając „Zatrzymanie kapania”.

Opcja ZATRZYMANIE KROPANIA realizowana jest poprzez zaworek magnetyczny w końcówce wylewki. Dzięki takiej innowacji nalewak diesel jest czysty, a dodatkowo zapewniamy czystą i estetyczną wysepkę dystrybutora oraz podjazd.

Oznaczenie opcjonalnego wyposażenia to: (…)TMV

Pistolet do oleju napędowego można dodatkowo doposażyć w wersję „Drip Stop” poprzez wymianę wylewki.

Prośba o kontakt

Masz pytania dotyczące naszych produktów lub usług?
A może sugestie, którymi chciałbyś się podzielić?
Jesteśmy do dyspozycji i czekamy na wiadomość!