Oficjalny partner

Corrimex jest wyłącznym przedstawicielem marki Fibrelite w Polsce.

Corrimex w swojej ofercie posiada wysokiej jakości pokrywy najazdowe, modułowe pokrywy do kanałów i wodoszczelne studnie dostępowe. Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem wiodącego na świecie producenta Fibrelite. Pokrywy kompozytowe Fibrelite to w branży przemysłowej najwyższy stosunek wytrzymałości do wagi, a pokrywy do kanałów i studnie dostępowe to innowacyjne rozwiązania, które cechuje wytrzymałość i bezpieczeństwo użytkowania.

Dlaczego warto zainwestować w pokrywy kompozytowe a nie stalowe? Nurtuje Cię ile kosztuje przykrycie kanału w garażu? Zastanawiasz się czy można wykonać pokrywy pod konkretny wymiar i kolor? Chcesz wiedzieć czy wybrać studnię nazbiornikową czy poddystrybutorową do swojej inwestycji?

Zadzwoń do nas
lub wypełnij formularz kontaktowy!

Kontakt z nami

Wieloletnie doświadczenie oraz znakomita znajomość produktów Fibrelite to cechy naszych doradców, którzy służą pomocą w zakresie:

 • Modernizacji już istniejących ciężkich pokryw betonowych;
 • Doboru pokryw kompozytowych najlepiej dopasowanych do potrzeb inwestora;
 • Dopasowaniu odpowiednich pokryw do projektu inwestora;
 • Koordynacji logistyki pokryw, od produkcji poprzez dostawę i montaż.

O Pokrywach i Studniach Fibrelite

Fibrelite to marka z ponad 30-letnim doświadczeniem

Wywodzi się z Wielkiej Brytanii i obecnie jest częścią globalnego koncernu OPW – a Dover company.  Produkty tej firmy są sprzedawane w ponad 80 krajach na całym świecie. Zaprojektowane przez inżynierów Fibrelite, ultra lekkie pokrywy z kompozytu są pierwszym tego typu produktem na świecie.

Unikalną cechą pokryw Fibrelite jest możliwość pełnej personalizacji produktów w zakresie funkcjonalności, rozmiaru, kształtu, koloru, wzoru przetłoczeń czy nawet przepuszczalności fal radiowych lub wifi.

Produkty marki Fibrelite cechują się wysokim bezpieczeństwem dla użytkowników a także przechodniów. Co najważniejsze, pokrywy posiadają dodatkowe, lekkie rączki, dzięki którym łatwo je otworzyć i zamknąć  bez przeciążania się lub narażania rąk na urazy. Parametry techniczne oraz kompozyt użyty w produkcji sprawiają, że pokrywy nie wymagają uciążliwego serwisowania. Co więcej, wszystkie pokrywy są antypoślizgowe dlatego można je spokojnie stosować na chodnikach lub na korytarzach.

Pionier technologii komopozytów

Firma Fibrelite od roku 1980 znajduje się w czołówce firm zajmujących się technologią kompozytów i była jedną z pierwszych firm, która zaprojektowała i wyprodukowała pokrywy kompozytowe dla różnych zastosowań. Głównym celem jaki przyświecał Fibrelite było wyeliminowanie problemów związanych użytkowaniem ciężkich pokryw stalowych i betonowych. Od roku 1998 firma Fibrelite posiada certyfikat jakości ISO oraz brytyjski standard Kitemark. Nasza firma Corrimex jest wyłącznym przedstawicielem firmy Fibrelite na terenie Polski. Oferta naszej firmy to pełna gama produktów Fibrelite oraz wsparcie techniczno-inżynierskie w zakresie doboru poszczególnych rozwiązań technicznych.

Najważniejsze zalety pokryw Fibrelite

 • niska masa własna
 • wysoka wytrzymałość obciążenia
 • uniwersalne zastosowanie
 • możliwość zamówienie produktu w różnych wariantach
 • możliwość zamontowania zamków bezpieczeństwa
 • właściwości antypoślizgowe
 • odporność na większość chemikaliów
 • izolacja termiczna
 • zerowe koszty serwisu

Uniwersalne zastosowanie

Pokrywy kompozytowe znajdą swoje zastosowanie na wielu obiektach. Są to przede wszystkim pokrywy dla stacji paliwowych, którymi przykrywa się studnie paliwowe oraz kanały. Po pokrywach spokojnie mogą jeździć samochody oraz wielotonowe TIRy. Taki rodzaj pokryw jest doceniany przez obsługę stacji – są lekkie w podnoszeniu  (może to wykonać jedna osoba) a także nie wymagają czasochłonnego utrzymania. W swojej ofercie Fibrelite posiada także specjalistyczne studnie paliwowe, które znalazły swoje zastosowanie na stacjach największych koncernów na świecie.

Doskonałe dla przemysłu i nie tylko

Fibrelite to także pokrywy dla fabryk oraz pokrywy dla magazynów lub centrów przeładunkowych. Pokrywy odnajdą swoje zastosowanie we wszystkich halach lub obiektach zewnętrznych, gdzie znajdują się kanały z kablami oraz orurowaniem. Mogą być zastosowane w portach, stoczniach, na lotniskach lub na dworcach czy na boiskach i stadionach.  W ofercie posiadamy także pokrywy, które przepuszczają fale elektromagnetyczne (np. radiowe, wifi) więc mogą być użyte w serwerowniach lub innych podobnych obiektach.

Prośba o kontakt

Masz pytania dotyczące naszych produktów lub usług?
A może sugestie, którymi chciałbyś się podzielić?
Jesteśmy do dyspozycji i czekamy na wiadomość!