Kompensatory dla rozwiązań przemysłowych

Kompensatory przemysłowe produkcji Elaflex – ERV to elastyczne, mieszkowe, kołnierzowe połączenia rurowe do kompensacji drgań lub niwelacji wydłużania termicznego rurociągów. Ze względu na materiał użytej gumy i materiał kołnierzy można dobrać kompensator odporny na nawet ekstremalne warunki pracy, odporny na agresywne substancje chemiczne, ale i nadający się do kontaktu z produktami spożywczymi. Liczne atesty i dopuszczenia kompensatorów ERV umożliwiają wszechstronne zastosowanie w przemyśle, a także na statkach morskich lub innych strefach zagrożonych pożarem.

 

Logo Elaflex

ERV-G

Kompensator przeznaczony jest do rurociągów przesyłających produkty ropopochodne, paliwa silnikowe (benzyny), gaz ziemny z wyłączeniem gazów ciekłych. Nadaje się także do płynów chłodniczych z zawartością olejów antykorozyjnych w temperaturze do 90° C.

ERV-GS

Kompensator przeznaczony do produktów ropopochodnych, paliw silnikowych DIN z domieszką do 50% substancji aromatycznych, płynów chłodniczych z zawartością olejów antykorozyjnych, olejów napędowych, smarnych, przesyłających wodę morską. Temperatura pracy zależna od medium od -20° C do +90° C, chwilowo do +100° C. Odporność płomieniowa do 30 min. w temp. 800° C. Elektrycznie przewodni.

ERV-OR

Kompensator do LPG “pomarańczowy pasek”.

ERV-R

Kompensator Rotring przeznaczony do wody, wody pitnej, zimnej i ciepłej wody zużytej, wody morskiej, chłodniczej i wody z dodatkami chemicznymi w roztworze o temp. od -40° C do +100° C. Krótkotrwale do +120° C. Ciśnienie pracy wg tabeli do 16 bar. Dobrze nadaje się do ścieków chemicznych nie zawierających olejów.

ROTEX

Elastyczne połączenie rurowe przeznaczone do długotrwałego kontaktu z gorącą wodą grzewczą, chłodniczą oraz gorącym powietrzem. Temperatura pracy do +130° C, krótkotrwale do +150° C.

ERV-CR

Kompensator przeznaczony do zimnej i ciepłej wody, wody basenowej, wody do mycia, wody morskiej, do ścieków, do wody lekko kwaśnej lub alkalicznej, także z zawartością olejów. Przeznaczony do wody chłodniczej, także wody morskiej z dodatkiem środków antykorozyjnych, smarów, tłuszczy i powietrza, do sprężonego powietrza.

ERV-GR

Jest to typ kompensatora z zielonym paskiem znaczącym przeznaczony do kwasów, zasad, chemikaliów. Nadaje się do powietrza z kompresora z zawartością olejową.

Prośba o kontakt

Masz pytania dotyczące naszych produktów lub usług?
A może sugestie, którymi chciałbyś się podzielić?
Jesteśmy do dyspozycji i czekamy na wiadomość!