Środki chemiczne do myjni samochodowych

Corrimex jest jedynym oficjalnym dystrybutorem Chemii dla myjni marki Christ Wash Systems.Official partner of CWS2

Proponujemy środki myjące i pielęgnujące Christ oraz Kiehl do każdego typu myjni. Dobierzemy najlepsze rozwiązanie dla mycia wstępnego, mycia zasadniczego, suszenia, woskowania oraz nowoczesnej konserwacji w postaci twardej politury. Przy pomoc środków do oczyszczania wody użytkowej umożliwimy jej wielokrotne wykorzystanie. Nasze środki spełniają wymogi ochrony środowiska, są biodegradowalne, wolne od AOX, wolne od NTA.

Profesjonalna chemia samochodowa to jedna z najlepszych inwestycji w wysoką jakość mycia. Proponowane środki są wysoce skoncentrowane i dzięki temu, więcej umyjemy pojazdów, mniej zapłacimy za transport, będzie mniej odpadów. Środki Christ to najwyższej jakości produkty, które nie tylko doskonale myją samochody ale także pozwalają na zmniejszenie kosztów, oszczędność czasu i energii.

Stosując profesjonalne środki chemiczne do mycia i pielęgnacji pojazdów osiągniecie Państwo lepszy efekt czyszczący i większe zadowolenie klientów myjni!

Środek do usuwania owadów     produkte_chemie_portal produkte_chemie_nufa produkte_chemie_wstr produkte_chemie_cleanjet

Silny środek czyszczący przeznaczony do rozpuszczania trudnych do usunięcia pozostałości po owadach.

Usuwa wydajnie, szybko i gruntownie uporczywe zanieczyszczenia, pozostałości po owadach oraz inne zabrudzenia zaskorupiałe na szkle, lakierze, chromie i sztucznym tworzywie.
Szczególnie skuteczny w samoobsługowych urządzeniach mycia wstępnego (natryskowych).

Może być stosowany w myjniach tunelowych.
pH (nierozcieńczony): 13-14; pH (1%owy roztwór wodny): 8-9

Art. Nr. CH11125  Kanister 35 kg

Karta charakterystyki PDF <>

Super Efekt     produkte_chemie_portal produkte_chemie_nufa produkte_chemie_wstr produkte_chemie_cleanjet produkte_chemie_sb

Silny środek czyszczący: nie zawiera ługów, zapewnia wysoki efekt czyszczenia również w twardej wodzie.

Super Efekt działa szybko i niezawodnie. Jest zalecany do stosowania w samoobsługowych wysokociśnieniowych urządzeniach mycia wstępnego (natryskowych).

Dzięki zastosowaniu inteligentnych komponentów powoduje zmniejszenie osadu wapiennego w urządzeniu.
pH (nierozcieńczony): 13-14; pH (1%wym roztworze wodnym): 9

Art.-Nr. CH10225 Kanister 25 kg

Karta charakterystyki PDF <>

HD szampon proszkowy     produkte_chemie_sb

Środek przeznaczony do stosowania w samoobsługowych myjniach wysokociśnieniowych wyposażonych w młynki dozujące. Zawiera silne komponenty myjące, zapewniające skuteczne mycie pojazdów.
Proszek o nowej recepturze charakteryzuje wyjątkowa sypkość granulatu oraz przyjemny zapach.
pH (1%wym roztworze wodnym): 11

Art.-Nr. CH10425 Worek 25 kg

Karta charakterystyki PDF <>

Więcej informacji o ww. produktach znajdziecie Państwo w kategorii „seria uniwersalna” i „seria profesjonalna”.

Środki CHRIST do mycia i pielęgnacji pojazdów z serii uniwersalnej – optymalna relacja ceny do wydajności

Piana superaktywna uniwersalna    produkte_chemie_portal produkte_chemie_wstr produkte_chemie_sb

Zastosowanie piany superaktywnej w myjni samochodowej powoduje wytworzenie wysokowydajnej i niezwykle skutecznej piany o lekko porowatej strukturze. Piana powoduje zmiękczenie zanieczyszczeń przygotowując pojazd do mycia zasadniczego.
Środek uwalnia przyjemny mandarynkowy zapach korzystnie wpływający na podniesienie atrakcyjności wnętrza hali myjni. Wysoce skoncentrowana postać powoduje o połowę mniejsze zużycie w porównaniu do tradycyjnych pian.

pH (nierozcieńczony): 14; pH (1%owy roztwór wodny): 9.

Art.-Nr. CH21125 Kanister 25 kg
Karta charakterystyki PDF <>

Szampon intensywny (szampon do szczotek)     produkte_chemie_portal produkte_chemie_wstr

Efektywnie działający, nie zawierający fosforanów i skutecznie myjący szampon do stosowania w myjniach samochodowych. Użycie wyłącznie tensydów łatwo wiążących pozostałości wosku zwiększa efekt czyszczący szamponu i doskonale przygotowuje pojazd do etapu suszenia. Regularne stosowanie szamponu zapewnia utrzymanie szczotek myjących w czystości. Użycie szamponu powoduje dodatkowo uwolnienie przyjemnego cytrynowego zapachu, który tworzy korzystną atmosferę w hali myjni. Stosowanie płatów myjących tekstylnych (polerujących) w połączeniu z szamponem intensywnym generuje dodatkowy efekt nabłyszczający.

pH (nierozcieńczony): 1-2; pH (1%owy roztwór wodny): 5-6.

Art.-Nr. CH21325 Kanister 25 kg
Karta charakterystyki PDF <>

Wosk zimny uniwersalny     produkte_chemie_portal produkte_chemie_wstr

Zastosowanie koncentratu wspomagającego suszenie zapewnia szybkie spływanie wody, nabłyszczenie i uzyskanie lepszych efektów suszenia. Skoncentrowana postać wosku decyduje o wysokiej wydajności. Wosk zimny uniwersalny jest przeznaczony do stosowania we wszystkich typach myjni samochodowych.

pH (nierozcieńczony): 3,5; pH (1%owy roztwór wodny): 6,5.

Art.-Nr. CH31125 Kanister 25 kg
Karta charakterystyki PDF <>

Wosk gorący nabłyszczający uniwersalny     produkte_chemie_portal produkte_chemie_wstr produkte_chemie_sb

Mniej mikropereł wody i lepszy połysk – Dzięki zastosowaniu różnorodnych komponentów pielęgnujących wosk gorący zabezpiecza lakier mytego pojazdu w sposób optymalny przygotowując do suszenia. Po zastosowaniu wosku gorącego pojazd zyskuje nowy wygląd. Wosk gorący zapewnia długotrwałą ochronę lakieru, nawet przy niskim dozowaniu optymalnie i długotrwale nabłyszcza. Skoncentrowany wosk gorący zapewnia idealny połysk i konserwację nadwozia pojazdu.

pH (nierozcieńczony): 3,5; pH (1%owy roztwór wodny): 6,5.

Art.-Nr. CH31225 Kanister 25 kg
Karta charakterystyki PDF <>

Wosk pianowy uniwersalny     produkte_chemie_wstr

Stosowanie wosku pianowego zapewnia idealny połysk i konserwację nadwozia pojazdu.
Wosk pianowy zapewnia długotrwałą ochronę lakieru, nawet przy niskim dozowaniu optymalnie i długotrwale nabłyszcza. Myty pojazd zostaje pokryty warstwą pielęgnującej piany, która wpływa na wzrost wydajności i dodatkowo daje korzystny efekt wizualny.

pH (nierozcieńczony): 3,5; pH (1%owy roztwór wodny): 6,5.

Art.-Nr. CH31325 Kanister 25 kg
Karta charakterystyki PDF <>

Środki chemiczne Christ serii profesjonalnej – seria wysokiej technologi zapewniająca najwyższą jakoścć pielęgnacji pojazdów

Piana superaktywna profesjonalna     produkte_chemie_portal produkte_chemie_wstr

Piana superaktywna profesjonalna o mlecznej barwie i lekko porowatej strukturze zwalcza(zmiękcza) niezawodnie również uporczywy brud. Nawet przy niskim dozowaniu piana uwalnia efektywny pomarańczowy zapach tworząc przyjemną atmosferę w hali myjni. Jest wysoce wydajna w porównaniu do innych produktów.

pH (nierozcieńczona): 14; pH (1%owy roztwór wodny): 9.

Art.-Nr. CH41125 Kanister 25 kg
Karta charakterystyki PDF <>

Szampon intensywny profesjonalny (szampon do szczotek)     produkte_chemie_portal produkte_chemie_wstr

Efektywnie działający, nie zawierający fosforanów i skutecznie myjący szampon. Użycie szamponu w kombinacji ze szczotkami mechanicznymi zapewnia optymalny efekt mycia. Aktywne składniki czynne zabezpieczające przed osodzaniem się alg i bakterii na tekstylnych szczotkach powodują, że regularne stosowanie szamponu zapewnia utrzymanie szczotek myjących w czystości. Użycie szamponu powoduje dodatkowo uwolnienie przyjemnego cytrynowego zapachu, który tworzy korzystną atmosferę w hali myjni. Przez zastosowanie szamponu intensywnego myty pojazd zostaje przygotowany specjalnie do suszenia.
Informacja: w przypadku stosowania w urządzeniach z biologicznym uzdatnianiem wody wskazana jest konsultacja.

pH (nierozcieńczona): 1; pH (1%owy roztwór wodny): 6.

Art.-Nr. CH41225 Kanister 25 kg
Karta charakterystyki PDF <>

Wosk zimny profesjonalny     produkte_chemie_portal produkte_chemie_wstr

Zastosowanie profesjonalnego koncentratu wspomagającego suszenie zapewnia szybkie spływanie wody, nabłyszczenie i uzyskanie lepszych efektów suszenia. Skoncentrowana postać wosku decyduje o wysokiej wydajności. Wosk zimny profesjonalny jest przeznaczony do stosowania we wszystkich typach myjni samochodowych.

pH (nierozcieńczona): 3,4-3,6; pH (1%owy roztwór wodny): 6,5.

Art.-Nr. CH41425 Kanister 25 kg
Karta charakterystyki PDF <>

Wosk gorący nabłyszczający profesjonalny     produkte_chemie_portal produkte_chemie_wstr produkte_chemie_sb produkte_chemie_cleanjet

Mniej mikropereł wody i lepszy połysk – Różnorodne komponenty pielęgnujące wosku gorącego profesjonalnego o właściwościach pielęgnujących i osuszających optymalnie przygotowują lakier mytego pojazdu do suszenia.

Po zastosowaniu wosku gorącego pojazd zyskuje nowy wygląd. Wosk gorący zapewnia długotrwałą ochronę lakieru, nawet przy niskim dozowaniu optymalnie i długotrwale nabłyszcza. Skoncentrowany wosk gorący zapewnia idealny połysk i konserwację nadwozia pojazdu, gwarantując zadowolenie nawet najbardziej wymagających klientów. Ułatwia spływanie wody z dużych powierzchni wspomagając suszenie i nabłyszczając pojazd.
Może być stosowany w urządzeniach o wysokiej przepustowości oraz w myjniach zaopatrywanych w twardą wodę lub wodę z wtórnego obiegu.

pH (nierozcieńczona): 3,5; pH (1%owy roztwór wodny): 6,5.

Art.-Nr. CH41525 Kanister 25 kg
Karta charakterystyki PDF <>

Wosk pianowy profesjonalny     produkte_chemie_wstr

Wosk pianowy profesjonalny jest preparatem przyjaznym dla środowiska naturalnego zapewniającym doskonałe nabłyszczenie i konserwację nadwozia pojazdu. Wytwarzana przez produkt piana pielęgnująca pokrywa myty pojazd i jest natychmiast dostrzegana przez klientów. Komponenty pielęgnacyjne optymalnie przygotowują lakier do procesu suszenia. Wosk pianowy zapewnia najwyższą jakość suszenia.

pH (nierozcieńczona): 3,4-3,6; pH (1%owy roztwór wodny): 6,5.

Art.-Nr. CH41625 Kanister 25 kg
Karta charakterystyki PDF <>

Środek polerujący do myjni portalowej, nabłyszczający wosk pielęgnujący o długotrwałym działaniu

Środek polerujący do myjni portalowej „Christall”     produkte_chemie_portal produkte_chemie_wstr

Środek polerujący do myjni tunelowej jest w pełni innowacyjnym produktem do nabłyszczania i konserwacji, gwarantującym najwyższej jakości, długotrwałe zabezpieczenie lakieru. Wosk pielęgnujący polerujacy został opracowany do stosowania w myjniach portalowych. Może być również używany w końcowym etapie mycia w myjniach tunelowych

Stosowanie wosku polerującego powoduje:
zwiększenie połysku lakieru,
uwydatnienie koloru lakieru,
konserwację i zabezpieczenie larieru przed owadami, brudem, rozproszoną solą i innymi szkodliwymi wpływami środowiska,
regenerację elementów ze sztucznego tworzywa, przyczyniając się do opóźnienia terminu wymiany na nowe,
 uzyskanie identycznego jak przy ręcznym woskowaniu efektu konserwacji.

Art.-Nr. CH50625 Kanister 25 kg
Karta charakterystyki PDF <>

Środek do felg

Skuteczny środek przeznaczony specjalnie do czyszczenia felg stalowych i felg wykonanych z metali lekkich. Szybko i z łatwością usuwa uporczywe tłuste i olejowe zabrudzenia oraz pozosałości pyłu z klocków hamulcowych. Środek do felg jest niezwykle efektywny dzięki zastosowaniu komponentów o silnych właściwościach antykorozyjnych i rezygnacji z użycia kwasów płynnych i solnych.

pH (nierozcieńczony): 1-2; pH (1%owy roztwór wodny): 2.

Art.-Nr. CH50325 Kanister 25 kg
Karta charakterystyki PDF <>

Środek do czyszczenia hal i maszyn

Środek czyszczący przeznaczony do usuwania osadów wapna i tłustych zamieczyszczeń z płytek i urządzenia myjącego. Może być stosowany do wydajnego czyszczenia hali i myjni samochodowej. Usuwa trudny osad wapienny, brud i porosty. Prosty do rozpylenia, skutecznie działający i łatwy do spłukania. Środek jest w 90% rozkładalny biologicznie. Zastosowanie: Dozowanie w zależności od stopnia zamieczyszczenia. W przypadku silnych zanieczyszczeń lub silnych nalotów porostów należy wielokrotnie zastosować preparat. Nie zawiera płynnych kwasów, uporczywie stosowany powoduje uszkodzenie elementów metalowych i niekorzystnie wpływa na połysk płytek.

pH (nierozcieńczony): 1-2; pH (1%owy roztwór wodny): 2.

Art.-Nr. CH50225 Kanister 25 kg
Karta charakterystyki PDF <>

Wskazówki dotyczące stosowania (silnych środków czyszczących nie tylko Christ):

Zalety specjalnych środków czyszczących uwydatniają się tylko przy odpowiednim stosowaniu.
Należy stosować niżej podane wskazówki dot. stosowania:

1. Każdy środek czyszczący powinien krótko oddziaływać (max. kilka minut) i zostać obficie spłukany wodą. Pozostawienie środka czyszczącego na dłuższy czas (np. do wyschnięcia) może spowodować uszkodzenie poddawanego czyszczeniu materiału.

2. Należy stosować wyłącznie w sposób zgodny z zaleceniami. Nie stosować np. środka do mycia hal do czyszczenia urządzenia, gdyż może wywołać korozję.

3. Aluminium z połyskiem jest szczególnie wrażliwe na środki czyszczące zarówno o odcznie kwaśnym jak i alkalicznym. W przypadku czyszczenia aluminium należy ze szczególną starannościa przestrzegać ww. wskazówek.

Wyżej podane wskazówki dotyczą wszystkich silnych środków czyszczących nie tylko produkcji Otto Christ AG!

Produkty do układu odzyskiwania wody z pomysłem

Biocyd

Przeznaczony do dezynfekcji osadników i zbiorników retencyjnych. Stosowanie biocydu redukuje przykry zapach w myjni samochodowej. Regularnie stosowany zapobiega powstawaniu przykrego zapachu.

Stosowanie: 0,1 % = 1 l. na 1000 l. wody użytkowej.

Art.-Nr. CH70925 Kanister 25 kg
Karta charakterystyki PDF <>

Ług sodowy

Ług sodowy jest przeznaczony do regulacji wartości pH wody w zamkniętym obiegu.
Stosowanie: W postaci nierozcieńczonej zastosować w urządzeniu dozujacym ług. Ług sodowy doprowdzany przez system dozujacy powoduje neutralizację pH wody użytkowej w obiegu zamkniętym. Dozowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta urządzenia.

Art.-Nr. CH70225 Kanister 25 kg
Karta charakterystyki PDF <>

Środek flokulacyjny

Preparat przeznaczony do wytrącania zanieczyszczeń (filtracji) i uzdatniania brudnej wody w zamkniętym obiegu. Stosowanie: Środek w postaci nierozcieńczonej należy wprowadzić przy użyciu pompy dozującej do obiegu zamkniętego. W przypadku wody o przeciętnym zanieczyszceniu należy stosować 35 ml flokulanta na jeden m3 wody użytkowej. Nie zawiera polimerów, dlatego może być stosowany w urządzeniach wyposażonych w filtr piaskowy.

Art.-Nr. CH70125 Kanister 25 kg
Karta charakterystyki PDF <>

Bakteriomstop

Bakteriomstop likwiduje problem przykrego zapachu w myjni samochodowej z wtórnym obiegiem wody, a regularnie stosowany zapobiega powstawaniu przykrego zapachu.
Preparat nie tylko tłumi przykry zapachu w urządzaniach wtórnego obiegu wody i osadnikach ale dodatkowo dezynfekuje. Bezpieczny w zastosowaniu gdyż nie powoduje korozji przewodów doprowadzających i innych elementów urządenia.
Bakteriomstop jest w 95% rozkładalny biologicznie i nie obciąża środowiska naturalnego.
Stosowanie: Przy pierwszym zastosowaniu należy wprowadzić 0,5 % na m3 wody użytkowej. Przy stosowaniu co drugi dziń wystarcza ok. 30 ml na m3 wody użytkowej.

Art.-Nr. CH70525 Kanister 25 kg
Karta charakterystyki PDF <>