Aby tego dokonać, warto oferować możliwość pełnej obsługi samochodu pod kątem jego czystości- od karoserii po wnętrze.

W celu zwiększenia zysku z myjni bezdotykowej, musimy przede wszystkim przeanalizować konkurencję i określić, jakie rozwiązania proponuje. Nasi klienci powinni znaleźć u nas nie tylko, to co u konkurencji ale także inne, ciekawe rozwiązania. Wybór konkretnych rozwiązań z perspektywy inwestora zależy oczywiście od zapotrzebowania jego klientów, dlatego zdecydowanie warto słuchać ich opinii i sugestii. Najbardziej ciekawe metody jak zwiększyć przychód z myjni bezdotykowej to:

 • Nowoczesne metody płatności
 • Programy lojalnościowe i aplikacja moblina do myjni
 • Piana XXL
 • Wydajne środki chemiczne
 • Atrakcyjny wygląd myjni
 • Zakup urządzeń towarzyszących
 • Powiększenie parku myjniowego o myjnię automatyczną

Zadbaj o płatności

Często pomijanym, chodź ważnym elementem jest łatwość dokonywania płatności bez konieczności pamiętania o gotówce, monetach, specjalnych żetonach itp. Przykładem takich udogodnień bez wątpienia są oferowane przez nas moduły vendingowe.

Nowoczesna myjnia, która chce wyrabiać w ciągu dnia pokaźny utarg, powinna dawać swoim klientom możliwość szybkich i wygodnych metod płatności. Absolutnym standardem są tutaj rozmieniarki banknotów. Stanowią one bezpośrednią odpowiedź na problem klientów, którzy często nie noszą przy sobie monet. Integralnie do rozmieniarek pieniędzy powinniśmy udostępniać również możliwość płatności bezgotówkowych. Nasi odbiorcy mogą wtedy ustalić kwotę, która ma zostać pobrana z konta i wykonać płatność zbliżeniowo w ciągu kilku sekund. Dzięki takim rozwiązaniom zapobiegamy sytuacji, w której klient rezygnuje z naszych usług, ponieważ nie nosi przy sobie gotówki.

Programy lojalnościowe i aplikacja mobilna

Płatności bezgotówkowe i rozmieniarki możemy wdrożyć, nawet gdy prowadzimy tylko jeden punkt. Jeśli jest ich więcej, warto pójść o krok dalej i zaproponować swoim klientom możliwość udziału w programie lojalnościowym. Klienci cenią sobie zniżki i rabaty, dzięki czemu możemy zyskać lojalnych użytkowników, którzy dzięki dodatkowym benefitom będą do nas regularnie wracać.

W czasach ogromnej popularności smartphone’ów, bardzo przystępnym rozwiązaniem jest również dedykowana aplikacja mobilna. Takie rozwiązanie pozwala dokonywać płatności i korzystać z rabatów lojalnościowych bez konieczności posiadania fizycznych kart płatniczych, lojalnościowych, czy gotówki.

Pianownica generująca pianę XXL – BUBBLE GUN

Kiedyś myjnie samoobsługowe były wyposażone tylko w lance ciśnieniową, którą kierowca „bezdotykowo” mył samochód. Obecnie bardzo modne rozwiązanie to szczotki generujące pianę, którą kierowcy myją samochód jak na myjni ręcznej. Niestety jest to rozwiązanie ryzykowne, gdyż zdarza się, że kierowca przed nami mył tą szczotką bardzo zapiaszczony samochód bez mycia wstępnego… i wtedy umycie taką szczotką naszego samochodu może spowodować rysy na lakierze. Dlatego firma Corrimex rekomenduje nowoczesne rozwiązanie „bubble gun” , które nakłada na samochód bardzo gęstą, aktywną pianę, która nie wymaga szorowania. W myjniach produkowanych przez Christ, pianownica nie służy tylko do nakładania piany. Jest ona również wykorzystywana do nakładania wosku pianowego, środka do oprysku felg jak i również środka antyinsekt. Nakładanie tych środków wspomagane jest sprężonym powietrzem. Ma to korzyści w postaci bardziej precyzyjnego nakładania na karoserię mytego pojazdu, o wiele bardziej efektywnego działania środków chemicznych przy znacznym zmniejszeniu ich zużycia.

Wydajne środki chemiczne

Duża konkurencja wymusza na właścicielach myjni ciągłe polepszanie jakości mycia. Najlepiej więc zainwestować w dobre, aktywne środki chemiczne dla myjni, które będą współpracować z kierowcą w usuwaniu brudu. Po nałożeniu aktywnej piany marki Christ, nie trzeba już szorować samochodu, brud zejdzie sam. Jest to rozwiązanie dużo bardziej bezpieczne dla lakieru niż używanie szczotki z pianą. Lepsza jakość środków chemicznych zmniejsza także czas mycia samochodu, co pomaga oszczędzić czas kierowcy i zmniejszyć kolejkę, generując większą przepustowość na myjni, a tym samym większe przychody.

Atrakcyjny wygląd myjni

Z jednej strony ważna jest jakość mycia, ale też jego wizualizacja. Podświetlone zadaszenie, podświetlone stanowiska oraz wyświetlacze, są zarówno świetnym narzędziem marketingowym, jak i sprawiają, że mycie pojazdu staje się pewnego rodzaju „SHOW”. Zwiększa to niewątpliwie atrakcyjność mycia samochodu.

Urządzenia towarzyszące

Przy inwestycji w myjnie bezdotykowe – samoobsługowe, polecamy zwrócić uwagę na urządzenia towarzyszące, ponieważ generują one znaczny, dodatkowy dochód oraz sprawiają, że obiekty będą chętniej odwiedzane przez klientów.

 • Najbardziej oczywistym jest odkurzacz. Wielu inwestorów nie docenia ich jako źródła potencjalnego dochody więc należy podkreślić, że odkurzacz może powiększyć obrót o blisko  10 000 PLN miesięcznie. Od dłuższego czasu odkurzacze posiadają elektroniczne wrzutniki monet. Przeważnie jedna minuta korzystania z odkurzacza kosztuje 1-2 PLN. Coraz częściej, wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniem klientów, właściciele myjni wyposażają odkurzacze w czytniki kart płatniczych. Wówczas nie trzeba martwic się o posiadanie gotówki lub rozmianę pieniędzy, aby mieć drobne. W przypadku urządzeń Christ, sterownik odkurzacza usytuowany jest w kontenerze maszynowni myjni, a monety przesyłane są do centralnego sejfu, znajdującego się również w kontenerze. Rozwiązanie takie zabezpiecza właściciela myjni przed nie tylko kradzieżą, ale także przed wandalizmem.
 • Urządzenia do prania dywaników- za pomocą tego urządzenia można czyścić dywaniki tekstylne oraz gumowe.
 • Do powyższych urządzeń dokłada się przeważnie trzepaczkę do dywaników czyli bardzo prosta konstrukcję z kratownicą, dzięki której można wytrzepać dywaniki z kurzu i piachu.
 • Można dołożyć dystrybutor z płynem do spryskiwaczy, dzięki czemu nie trzeba wozić ze sobą opakowania, oraz vendingowy automat do sprzedaży kosmetyków samochodowych.

Inwestycja w myjnię automatyczną

Sposobem na zwiększenie atrakcyjności myjni samoobsługowej jako samodzielnego obiektu stały się automatyczne myjnie portalowe.

Wielu właścicieli myjni samoobsługowych decyduje się na na inwestycję w myjnie automatyczną, która powiększy ich centrum mycia. Mycie automatyczne znajduje wielu swoich fanów, gdyż jest szybkie, dokładne i nie ma ryzyka zamoczenia się jak w przypadku myjni samoobsługowej. Pozwoli to inwestorowi na rozładowanie kolejki na myjni i przyciągniącie nowych klientów, szczególnie kobiet, które preferują takie rozwiązania. W tym celu Corrimex wprowadził do sprzedaży myjnie CADIS. Jest to nowoczesne urządzenie marki Christ z 2020 roku, które przez wielu inwestorów kupowane jest jako kolejna myjnie do parku mycia.

Skorzystaj z ponad 30-letniego doświadczenia Corrimex

Dodatkowe wyposażenie dla myjni, lepsza chemia myjąca, modernizacja, czy face-lifting – we wszystkich tych elementach możesz polegać na naszym wieloletnim doświadczeniu i wiedzy, którą chętnie dzielimy się z naszymi klientami. Skontaktuj się z nami i zwiększ przychód ze swojej myjni samoobsługowej!