Co należy zrobić, aby otworzyć myjnię samochodową bezdotykową?
Zapraszamy do zapoznania się z listą kluczowych elementów i warunków, których dopełnienie umożliwi nam otworzenie myjni samoobsługowej:
- Działka – żeby mieć gdzie umieścić naszą myjnię, należy zakupić teren lub go wydzierżawić. Warto oczywiście sprawdzić, czy plan zagospodarowania przestrzennego pozwala na wybudowanie tego typu obiektu. Wskazane jest dobrze przemyśleć kwestię powierzchni działki. Kolejną decydującą kwestią w doborze odpowiedniej działki jest jej atrakcyjne sąsiedztwo, na przykład stacji benzynowej, osiedla mieszkaniowego, galerii handlowej, ruchliwej drogi lokalnej, czy dużego dyskontu. Dzięki temu biznes będzie jeszcze bardziej dochodowy i pewny, a myjnia z dużym prawdopodobieństwem będzie cieszyła się sporym zainteresowaniem. ( Więcej na temat: wyboru działki pod myjnie )
- Media – ważną kwestią jest również rozpoznanie, jakie media są dostępne w danej lokalizacji – do założenia myjni bezdotykowej będzie interesowała nas: woda, prąd, gaz i kanalizacja.
- Dokumentacja techniczna – jeśli zdecydowaliśmy się założyć tego typu interes, powinniśmy na samym początku mieć plan przestrzennego zagospodarowania lub wydane warunki zabudowy. Myjnie można budować na działkach o przeznaczeniu mieszkaniowo – usługowym. W dokumentach tych powinny być zawarte projekty doprowadzenia prądu, wody, gazu oraz odprowadzenia ścieków. Kolejnym ważnym dokumentem jest projekt architektoniczno-budowlany. Taki projekt powtarzalny myjni można kupić od Corrimex. W momencie zakupu myjni, środki wydane na projekt będą zwrócone.
- Wybór dostawcy osprzętu i wyposażenia myjni – zostaje nam wybór osprzętu i wyposażenia myjni. Jest to bardzo ważny krok, ponieważ zaważy on na późniejszej trwałości, częstotliwości ewentualnych awarii, kosztach eksploatacji oraz finalnie- poziomie satysfakcji klientów myjni. Firma Corrimex cechuje się 30 letnim doświadczeniem w branży i oferuje najwyższej jakości myjnie niemieckiego producenta Christ.
- Umowy z dostawcami mediów – kolejnym krokiem jest podpisanie niezbędnych dokumentów regulujących warunki dystrybucji z dostawcami mediów. Gdy brak jest możliwości podłączenia gazu, myjnia może być wyposażona w piec na olej opałowy lub gaz LPG.
- Pozwolenie na budowę – następnie konieczne jest złożenie oficjalnego wniosku w sprawie pozwolenia na budowę myjni samochodowej. Właściwy urząd ma miesiąc na rozpatrzenie wniosku. Gdy to nastąpi, należy odczekać 2 tygodnie na uprawomocnienie się decyzji, po czym można przystąpić do budowy. Równolegle potrzebne będzie także uzyskanie pozwolenia wodno–prawnego (operatu).
- Ustalenie terminu robót z wybranym wykonawcą– realizacje inwestycji warto zlecić firmie z wieloletnim doświadczeniem w budowie tego typu obiektów. Warto również pamiętać o rzetelnie przygotowanej umowie, która jasno określi warunki współpracy, zakres wykonywanych prac oraz termin oddania budowy.
Myjnia samochodowa nie jest uciążliwa dla środowiska naturalnego, więc niepotrzebny jest raport oddziaływania na środowisko.
Aby obiekt został uruchomiony, musi przejść oficjalny odbiór tuż po zakończeniu wszystkich prac. Wniosek o taki odbiór należy złożyć do Państwowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Dokumenty, jakie będą potrzebne to m.in.: zawiadomienie o zakończeniu prac wraz z wnioskiem o udzielenie pozwolenia na użytkowanie, dziennik budowy, oświadczenie kierownika budowy o zgodności wykonania obiektu z projektem oraz warunkami zabudowy, pozwolenie na budowę, czy też protokoły z odbiorów takich jak: kominiarski, instalacji elektrycznej, instalacji sanitarnej.
Jeśli zastanawiasz się nad inwestycją w samoobsługową myjnię samochodową, to warto, abyś zapoznał się z naszą ofertą bogatą w wiele innowacyjnych rozwiązań. Zapewniamy kompleksowe wykonanie prac związanych z budową samoobsługowych myjni samochodowych. Dostarczamy i serwisujemy myjnie, których producentem jest niemiecka firma Christ, cechująca się najlepszą technologią na rynku oraz wyjątkowo niską awaryjnością. W ramach prac nad realizacją inwestycji zajmujemy się przygotowaniem betonowej posadzki, montażem zadaszenia, instalacją niezbędnych urządzeń grzewczych, dodatkowych akcesoriów oraz osprzętu wysokociśnieniowego.
Po wykonanych pracach wszystkie urządzenia są przez nas uruchamiane i skrupulatnie testowane, tak aby w dzień startu myjni wszystko było gotowe na przyjazd pierwszych klientów.
Po realizacji projektu przeprowadzamy dla inwestora oraz osób przez niego wyznaczonych kompleksowe szkolenie z zakresu obsługi i eksploatacji myjni. Warto zaznaczyć, że po całym procesie nasi Klienci mogą liczyć na nasze pełne wsparcie, ponieważ na terenie całej Polski świadczymy usługi serwisowe oraz stałe doradztwo w zakresie obsługi, rozwoju i modernizacji obiektu. Mamy ponad 30-letnie doświadczenie w realizacji takich inwestycji, którym chętnie się dzielimy- zapraszamy do kontaktu!