Wielu inwestorów zastanawia się, co jest lepszym wyborem: myjnia kontenerowa, czy modułowa? Aby się tego dowiedzieć, warto poznać podstawowe różnice pomiędzy tymi rozwiązaniami.

Myjnia modułowa, to rodzaj myjni bezdotykowej, której całe zaplecze techniczne mieści się w stosunkowo niewielkim (w porównaniu do wariantu kontenerowego) module. W myjni kontenerowej natomiast cała maszynownia myjni mieści się w pokaźnych rozmiarach kontenerze, który dzięki swoim gabarytom może stanowić dodatkowe pomieszczenie przeznaczone na zaplecze socjalne, małe biuro, czy nawet toaletę dla klientów obiektu. Stąd też nazwy obu wariantów myjni są nieprzypadkowe i każda z nich mimo tego samego przeznaczenia oferuje nieco inne możliwości.

Która z opcji jest bardziej opłacalna? I czy myjnia kontenerowa zawsze jest bardziej praktycznym wyjściem? Sprawdź, najlepsze rozwiązanie dla siebie!

Myjnie modułowe

Myjnie modułowe są najczęściej wybierane przez inwestorów otwierających biznes w lokalizacji o średnim lub niewielkim natężeniu ruchu. W praktyce więc tego typu punkty najlepiej sprawdzą się w małych oraz średnich miasteczkach. Dlaczego? Myjnie modułowe zajmują mniej miejsca niż te z kontenerem, są od nich również tańsze. W przypadku niższego zapotrzebowania na usługę mycia karoserii w danej okolicy warto więc zainwestować w myjnię modułową.

Należy również dodać, że samoobsługowe myjnie modułowe są częstym wyborem właścicieli warsztatów samochodowych, stacji kontroli pojazdów oraz stacji benzynowych i firm zatrudniających przedstawicieli handlowych. Zalety myjni modułowych to m.in.:

  • możliwość zaopatrzenia do 3 stanowisk myjących przy pomocy jednego modułu,
  • rozmiar odpowiedni dla posiadaczy mniejszych działek,
  • idealne wzbogacenie biznesu dla posiadaczy innych punktów usługowych związanych z motoryzacją,
  • niższa cena niż w przypadku myjni kontenerowej,
  • idealne wyposażenie biznesu na start i sprawdzenie jego opłacalności w danym miejscu.

Jeśli otwarta już myjnia generuje zadowalające zyski, a zapotrzebowanie na usługę jest duże — możesz rozszerzyć działalność o dodatkowe moduły i stworzyć jeszcze bardziej dochodowy biznes.

„Pamiętaj, że po otwarciu myjni modułowej lub kontenerowej nie trzeba zatrudniać personelu, a zadania zarządcy ograniczają się do dbałości o sprawność sprzętu, zebrania utargu oraz uzupełnienia brakującej chemii do mycia.”  Product Manager, Corrimex

Myjnie kontenerowe

Myjnie kontenerowe wyglądem przypominają myjnie modułowe, są jednak wyposażone w dodatkowy kontener zbliżony rozmiarem do kontenerów znanych z transportu morskiego. W myjni kontenerowej mieści się cały niezbędny osprzęt i stanowi on dodatkowe praktyczne zaplecze techniczne. Ponadto w ulokowanym przy stanowiskach do mycia kontenerze można przechowywać środki czyszczące, części zamienne lub przekształcić go w mini biuro.

To zamykane pomieszczenie idealnie sprawdza się jako przestrzeń magazynowa, dodatkowo umożliwiając wygodniejszy dostęp do podzespołów bazowych, dzięki czemu serwis oraz ewentualne naprawy stają się jeszcze łatwiejsze.

Myjnie kontenerowe są zdecydowanie przeznaczone dla posiadaczy większych działek oraz inwestorów, którzy otwierają tego rodzaju biznes w średnich oraz dużych miastach. Jeśli zastanawiasz się, kto odniesie największe korzyści z inwestycji w myjnie kontenerową — będą to z pewnością posiadacze terenów ulokowanych nieopodal:

  • centrów handlowych,
  • hipermarketów,
  • stacji benzynowych,
  • ruchliwych tras,
  • parkingów na autostradzie,
  • dużych osiedli mieszkalnych,
  • dużych i średnich miast.

Do największych zalet myjni kontenerowych należy fakt, że ulokowana pomiędzy modułami przestrzeń daje duże możliwości aranżacyjne, a właściciel nie musi posiadać działki z obecnym zabudowaniem lub też inwestować w budowę magazynu lub biura. Wartym wspomnienia jest również fakt, że jeden kontener jest w stanie zaopatrzyć do sześciu stanowisk mycia, co przy pomocy jednej centrali daje możliwość budowy pokaźnych rozmiarów centrum mycia!

„Inwestycja w myjnię modułową lub kontenerową to opłacalny pomysł na oferowanie usług z wysoką marżą przy stosunkowo niewielkim nakładzie finansowym.” Product Manager, Corrimex

Kontener vs. moduł, co sprawdzą się lepiej?

Jeśli więc zastanawiasz się, czy bardziej opłacalna jest myjnia kontenerowa, czy modułowa rozważ czynniki takie jak:

  • natężenie ruchu w danej lokalizacji,
  • obecność budynków na działce lub ich brak,
  • posiadane fundusze inwestycyjne,
  • wielkość posesji.

Pamiętaj, że w przypadku dużych miast i miejsc o natężonym ruchu warto wybrać myjnię kontenerową. Jeśli jednak otwierasz biznes w niewielkiej miejscowości lub chcesz wyłącznie uzupełnić posiadany warsztat samochodowy albo wulkanizacyjny o dodatkową usługę — może się okazać, że to właśnie myjnia modułowa będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza.

W celu upewnienia się, która opcja będzie najlepszą inwestycją na Twoim terenie warto skonsultować tę kwestię z doświadczonym doradcą Corrimex.

Jesteśmy działającą od 1991 roku polską, rodzinną firmą. Dostarczamy myjnie renomowanej, znanej na całym świecie marki Christ Wash Systems stanowiącą bezkonkurencyjny wariant jakości na rynku myjni!

Po kontakcie z naszym specjalistą otrzymasz szczegółowe informacje dotyczące obu wariantów myjni oraz praktyczne wskazówki ułatwiające podjęcie decyzji. Budując myjnie Christ z Corrimex otrzymujesz wsparcie na każdym etapie inwestycji — począwszy od planowania, poprzez budowę myjni i obsługę pierwszego klienta a na serwisie gwarancyjnym i pogwarancyjnym kończąc.

 

Zobacz również

Prośba o kontakt

Masz pytania dotyczące naszych produktów lub usług?
A może sugestie, którymi chciałbyś się podzielić?
Jesteśmy do dyspozycji i czekamy na wiadomość!