Chemia używana na myjni samochodowej ma wbrew pozorom bardzo duże znaczenie. To między innymi od rodzaju użytych środków czyszczących zależy skuteczność usuwania zabrudzeń oraz bezpieczeństwo lakieru. W praktyce więc zarówno właściciele jak i klienci powinni zwrócić uwagę na jakość środków używanych podczas mycia oraz woskowania auta. Czy chemia na myjni niszczy lakier? Oto kilka informacji dla inwestorów i kierowców!

Wpływ chemii myjącej na lakier

Użytkownicy jak i zarządcy myjni wiedzą, że aby dokładnie oczyścić karoserię, należy użyć odpowiednich technik mycia oraz bezpiecznych, aczkolwiek skutecznych środków chemicznych. Usuwanie silnych zabrudzeń zbyt agresywną chemią lub zbyt intensywne szorowanie może doprowadzić do uszkodzenia powłoki lakierniczej samochodu. Czy możliwe jest uzyskanie nieskazitelnie czystego auta  wraz z  zachowaniem lakieru w dobrym stanie?

Na to pytanie warto odpowiedzieć przyglądając się działaniu specjalistycznym środkom myjącym dedykowanym do profesjonalnych myjni  samochodowych marki Christ.

Poniżej omówimy jakich zagrożeń należy unikać podczas procesu mycia.

Jak zatem wpływa chemia myjąca na lakier? Obserwuje się następującą zależność: im bardziej agresywna chemia, tym większe ryzyko uszkodzeń lakieru. Wybór niewłaściwych środków może być bowiem niekorzystny dla lakieru mytych aut. Przykładowe zagrożenia związane z użyciem chemii o zbyt silnym działaniu i szkodliwym składzie, to możliwe uszkodzenie lakieru takie jak:

 • plamy,
 • odbarwienia,
 • zmatowienia,

 

Powyżej wymienione uszkodzenia mogą być więc efektem zarówno zbyt agresywnej jak i niesprawdzonej chemii, zastosowania niewłaściwego stężenia lub też niesprawnych mechanizmów dozujących na myjni. W praktyce więc uszkodzenia poszycia samochodu nie muszą być spowodowane tylko składem lub jakością płynów i szamponów, ale również ich niewłaściwą aplikacją przez uszkodzony lub nieprawidłowo zaprogramowany osprzęt myjni. Można spotkać się z sytuacją, gdy jest na lakier naniesiona zbyt duża koncentracja środka myjącego, który następnie z powodu niedostatecznego spłukania, pozostanie na samochodzie i utrudni osuszanie. Bywa też, że zbyt dużo użytego wosku pozostawi nieestetyczne białe plamki. Na szczęście taki efekt jest odwracalny.

Jak zapobiegać wymienionym zagrożeniom? Z pewnością należy wybierać sprawdzoną, dobrej jakości chemię myjąco-konserwującą. Następnie dokonywać regularnych przeglądów wszystkich myjących mechanizmów i osprzętu. Warto również zadbać o bezpieczne programy mycia na myjniach automatycznych, które umożliwią dokładne spłukanie środków czyszczących z karoserii. Kolejną wskazówką dla zarządców myjni lub osób planujących otworzyć tego rodzaju punkt jest wybór osprzętu renomowanych marek. Klienci natomiast powinni wybierać tylko sprawdzone, zadbane i profesjonalnie wyposażone miejsca. Użycie właściwych środków we właściwy sposób może być zbawienne dla kondycji lakieru samochodów.

Gdzie szukać bezpiecznej i skutecznej chemii myjącej dla myjni samochodowych?

Rozsądek podpowiada wybór producenta z długoletnim i bogatym doświadczeniem w tej dziedzinie!

Christ Wash Systems to przodująca marka na rynku myjni samochodowych w Europie. Firma Otto Christ działa w branży od 1963 roku. Lata doświadczeń i rozwoju swojej linii produktów umożliwiły firmie oferowanie bezkonkurencyjnego jakością asortymentu, który z przyjemnością polecamy naszym Klientom.

Wybierając dostępną w naszej ofercie linię profesjonalnej i ekologicznej chemii do czyszczenia i konserwacji samochodów marki Christ, posiadacze myjni samochodowych zyskają zadowolonych klientów, a właściciele umytych aut osiągną efekt czystego i mieniącego się w słońcu pojazdu.

 

 

 

 

Zalety chemii do mycia samochodów Christ to m.in.:

 • innowacyjne rozwiązania,
 • biodegradowalność,
 • bezpieczeństwo użytkowania,
 • szeroka gama preparatów,
 • wysoka skuteczność,
 • pielęgnująco – konserwujące woski
 • wygładzające  nanocząsteczki
 • wysoki stopień skoncentrowania,
 • przyjemne zapachy.

 

Do pozytywnych skutków stosowania profesjonalnie opracowanej chemii dla myjni marki Christ należą m.in.:

 • ekonomiczne i efektywne czyszczenie lakieru,
 • skuteczna konserwacja karoserii,
 • szeroki wybór środków od sprawdzonego producenta,
 • życie w zgodzie z ekologią,
 • podwyższona renoma myjni.

 

Bezpieczeństwo lakieru w myjni jest w dużym stopniu zależne od wyboru producenta płynów czyszczących. W praktyce więc prostą i skuteczną zasadą jest wybór sprawdzonej firmy oferującej środki, które powinny być aplikowane podczas mycia auta w myjni automatycznej jak też bezdotykowej. Wartą uwagi kwestią jest także dbałość o użycie właściwych i sprawnych akcesoriów takich jak szczotki oraz dozowniki chemii.

Podsumowując, wpływ chemii myjącej na lakier jest bezpośrednio związany z jej jakością. Wybierając biodegradowalne, innowacyjne i bezpieczne środki do mycia samochodów Christ można stworzyć myjnię skuteczną i przyjazna dla użytkowników oraz ich samochodów. Inwestycja w tego rodzaju rozwiązania zwraca się w postaci zadowolenia klientów, zwiększenia popularności punktu oraz lepszych wyników finansowych. Warto pamiętać, że miłośnicy czystych aut najczęściej polecają dobrze wyposażone, nowoczesne i sprawdzone myjnie samochodowe.