Posiadanie dużej floty samochodów ciężarowych związane jest najczęściej z równie dużymi wydatkami. Koszty związane z transportem, serwisem i myciem pojazdów są bowiem niemal nie do uniknięcia. Pamiętaj jednak, że jak w każdej branży, również posiadacze floty samochodów mogą wykorzystać kilka sposobów, aby zaoszczędzić. Jak obniżyć koszty w firmie transportowej – przewozowej i czy naprawdę istnieją sposoby na to, aby prowadzenie takiego biznesu było bardziej rentowne? Sprawdź, co oprócz optymalizacji GPS sprawia, że przewóz towarów i pasażerów jest tańszy!

Czysty pojazd to obowiązek

Biorąc pod uwagę fakt, że brudny pojazd możne wpłynąć na negatywny obraz Twojego biznesu w oczach klientów, ale również może doprowadzić do nałożenia kar pieniężnych przez policję, czy Zarząd Transportu Miejskiego. Dlatego, szczególnie warto dbać o utrzymanie czystości pojazdów, które stają się mobilną wizytówką marki.

Przewoźniku, „pamiętaj, że zachowanie czystego pojazdu, którym poruszają się ludzie, jest Twoim obowiązkiem względem miasta. Przepisy wyraźnie regulują, że czystość pojazdu jest warunkiem świadczenie usługi przewozowej. Z tego powodu każdy autobus należy regularnie myć na zewnątrz oraz czyścić jego wnętrze” 

Właściciele flot pojazdów radzą sobie z zadaniem, jakim jest minimalizacja kosztów utrzymania firmy transportowej również poprzez zakładanie własnych myjni.

Czystość floty samochodów

Kary finansowe nakładane np. z tytułu brudnego autobusu mogą w zależności od kontraktu wynosić nawet 1000 zł za jeden pojazd. Jeśli więc chcesz uniknąć tego typu opłat i jednocześnie w sposób ekonomiczny prowadzić swój biznes, rozważ rozwiązanie, jakim jest posiadanie własnej myjni samochodowej dla floty samochodów.

Zauważ także, że nie tylko autobusy powinny być czyste. Jeśli posiadasz firmę transportową z dużą ilością samochodów ciężarowych / TIR  — nieskazitelna karoseria i plandeka są Twoją bezwzględną wizytówką na terenie kraju i za granicą. Sprawdź naszą ofertę Myjni dla samochodów ciężarowych.

Decydując się na posiadanie wydajnej myjni dla swojej floty, zaoszczędzisz pieniądze, ale również czas, który Twoi kierowcy musieliby poświęcić na podróż do publicznej myjni oraz stanie w kolejkach. Rozwiązania z oferty Corrimex są wykorzystywane w firmach takich jak:

 • komisy samochodowe,
 • zajezdnie autobusowe,
 • zajezdnie tramwajowe i kolejowe,
 • salony samochodowe;
 • firmy transportowe i spedycyjne.

Pamiętaj, że posiadanie własnej myjni jest szczególnie uzasadnienie w branży komunikacji miejskiej, gdzie samochody muszą być myte niemal codziennie oraz w przypadku firm transportowych posiadających flotę składającą się z min. 50 samochodów ciężarowych w górę. Jeśli posiadasz mniej pojazdów — możesz skomercjalizować swój punkt udostępniając go innym firmom lub osobom prywatnym i w ten sposób generować dodatkowy przychód.

Koszt własnej myjni samochodowej dla floty zaczyna się od około  50.000 Euro netto. Jeśli chcesz doposażyć posiadany punkt w efektywne mycie ciśnieniowe, opcję mycia podwozia, recykling wody i domywanie ręczne, wartość inwestycji może wzrosnąć do około 100.000 Euro netto. 

Koszt mycia samochodu ciężarowego w myjni komercyjnej może wynosić nawet 120 – 160 zł brutto/mycie. Posiadacze własnej myjni dla floty mogą cieszyć się faktem, że mycie pojazdu we własnej bazie jest znacznie tańsze, a jego koszt — w zależności od użytego programu — spada nawet do 10-20 zł  brutto/mycie. Z własną myjnią sam wybierasz środki czyszczące! Masz dzięki temu większy wpływ na jakość mycia oraz jeśli wybierzesz chemię dla myjni Christ — również na ekologię.

Zaoszczędź z własną myjnią

Wiesz już, jak ważną kwestią jest utrzymanie pojazdów floty w dobrym i czystym stanie, wiesz również jak zrobić to w oszczędny sposób a nawet umożliwiający wygenerowanie dodatkowego przychodu. Optymalizacja kosztów transportu może być przeprowadzana na wiele sposobów, ale bez wątpienia jednym z wyraźnym potencjałem jest inwestycja we własny punkt mycia.

Zalety kupna własnej myjni dla floty to m.in.:

 • oszczędność czasu i pieniędzy,
 • możliwość mycia pojazdów niezależnie od pory,
 • brak kolejek (takich jakie można spotkać na publicznej myjni),
 • pełna kontrola nad używaną do mycia chemią,
 • większa autonomiczność,
 • rozwój firmy poprzez opłacalna inwestycję,
 • możliwość generowania nie tylko oszczędności ale i dodatkowego przychodu —komercjalizacja myjni.

Nie czekaj i skontaktuj się z przedstawicielem Corrimex. Przekalkulujemy dla Ciebie najlepsze rozwiązania, doradzimy również w kwestiach ewentualnego doposażenia myjni, które może realnie wpłynąć na generowanie dodatkowego przychodu poprzez komercjalizacje punktu. Jesteśmy dystrybutorem wysokiej jakości myjni samochodowych niemieckiej marki Christ. Dostarczamy niezawodne rozwiązania zarówno dla pojazdów szynowych, samochodów ciężarowych, jaki i osobowych.  Z naszymi rozwiązaniami Twoja firma zyska prestiż, a pracownicy komfort.

Prośba o kontakt

Masz pytania dotyczące naszych produktów lub usług?
A może sugestie, którymi chciałbyś się podzielić?
Jesteśmy do dyspozycji i czekamy na wiadomość!