Dwa razy wyższa niż w normalnej myjni, przepustowość zostanie osiągnięta przy zastosowaniu dwóch oddzielnych portali – suszącego, oraz myjącego.

System działa na zasadzie podziału pracy: mycia i suszenia. Dwa portale pracują niezależnie od siebie. Samochód jest gotowy do mycia. Kierowca podjeżdża pod portal mycia, a następnie po zakończonym cyklu, przejeżdża pod portal suszenia. W tym czasie następny pojazd zaczyna proces mycia zasadniczego. Myte są zawsze dwa pojazdy naraz, dzięki czemu można uzyskać do 20 mytych pojazdów na godzinę.

W porównaniu do myjni tunelowej, montaż myjni VARIUS TAKT jest prosty i nie wymaga komplikowanych prac budowlanych, zwłaszcza szczególnych  instalacji i może być instalowany w ciągu kilku dni i oddany do użytku. Oprócz tego VARIUS TAKT jest bardziej korzystny cenowo.

Polerowanie szczotkami portalu oraz dosuszanie szczotkami są dostępne jako opcja. Myjnię tą można wyposażyć w instalacje wosku polerującego dającego efekt połysku na pojeździe.

Varius TAKT przeznaczony jest szczególnie dla  operatorów z bardzo dużą ilością myć i wymagających klientów.

Podwójna prędkość

Dwa niezależnie działające portale gwarantują wymaganą przepustowość.  Varius TAKT, da sobie radę wówczas także, gdy pogoda jest dobra i klienci licznie przybywają. Poprzez jednoczesny oddzielny proces mycia i suszenia, klient ma subiektywne odczucie, ze cały proces mycia trwa krócej.

Łatwa obsługa

Podobnie jak wszystkie myjnie CHRIST portal ten ma łatwy dostęp do sterowania i dozowania chemii.

Zarówno w portalu myjącym jak i suszącym dostęp do wewnętrznych instalacji jest niezwykle prosty.

Szczotki wcierania politury SENSODRY +

Polerowanie szczotkami zainstalowane jest w portalu suszącym. Polerowanie znacznie zwiększa postrzeganą jakość mycia i zadowolenie klienta. Właściciel myjni może wyróżnić się od konkurencji dzięki przewadze jakości w każdym myciu.

Specjalne szczotki suszące z materiału SENSODRY + są szczególnie delikatne dla powłoki lakierniczej, a zarazem bardzo skuteczne w połączeniu ze specjalnym woskiem Christ.

DANE TECHNICZNE

Model/typ: Varius TAKT (C161) – optymalna wielkość hali (długość x szerokość): 20 m x 5 m

Wysokość przejazdowa [mm]

Szerokość przejazdowa [mm] Rozstaw szyn [mm] Szerokość rozstawu prowadnic [mm] Suszarka dachowa

Suszarki boczne

2 250

2 400 2 500 2 050 5,5 kW 5,5 kW

2 450

2 700

2 650 2 800

2 750

3 126
2 850
VARIUS_Takt_Wasch_u_Trocken_schraeg_Front_gr
VARIUS_Takt_Wasch_Tueren_offen-Kopie_gr
VARIUS_Takt_Wasch_Front
VARIUS_Takt_Wasch_Front-Kopie_gr
VARIUS_Takt_Trocken_Tuer_offen_gr
VARIUS_Takt_Trocken_Front