Po prostu genialne mycie samochodu!

Nowe technologie, w połączeniu ze sprawdzonymi rozwiązaniami, a także wiele innowacji – tak można krótko opisać nasz wszechstronny geniusz – myjnię GENIUS.

Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów, profesjonalnemu wykonaniu możemy śmiało zagwarantować długą żywotność tego urządzenia. Istotną różnicą pomiędzy naszym Geniusem, a Variusem jest to, że szczotki umieszczone są w przedniej części portalu.

Urządzenia do mycia i suszenia w naszych myjniach portalowych odpowiadają najnowszym technologiom, gwarantując zadowolonych klientów. Szeroka gama akcesoriów zwiększa ilość dostępnych programów mycia i umożliwia wzrost dochodowości.

Genius jest szczególnie odpowiedni dla warsztatów i stacji paliw o dużym natężeniu klientów, a w połączeniu z funkcją Vitesse, jego wydajność znacznie się zwiększa.

Koncept wysokociśnieniowego mycia wstępnego Vitesse – redukcja czasu mycia nawet o 20%.

Współczynnik czasu jest ważny we wszystkich dziedzinach. W branży myjni samochodowych szczególnie w godzinach szczytu, istotna jest prędkość oraz krótki czas oczekiwania. Dają one znaczną przewagę nad konkurencją. Naszym rozwiązaniem na to wyzwanie jest Vitesse!

Pojęcie Vitesse to unikalne połączenie specjalnego wysokociśnieniowego systemu mycia wstępnego, specjalnych dysz nanoszących pianę aktywną oraz optymalizacja procesów. W jednym cyklu nanoszona jest aktywna pian, gdzie po raz pierwszy zastosowano specjalne dysze powietrzne Vitesse. Następnie są  dwie zintegrowane z portalem kolumny, w których zainstalowane są dysze oscylujące na 8 25 °  z potężnym 50-barowym wysokim ciśnieniem, dzięki czemu usuwane są z pojazdu mocne zabrudzenia. Mycie zasadnicze szczotką odbywa się w tym samym cyklu ! To rozwiązanie zastępuje 3 tradycyjne cykle mycia pojazdu!

Koncepcja ta jest dostępna w tej formie tylko w technologii Christ. Istnieje na rynku od 2012 roku i cieszy się bardzo dużą popularnością. Przez dopłatę 2-5% * zyskuje się więcej niż 20%. Vitesse to opcja, która zwycięża zdecydowanie z innymi proponowanymi opcjami.

Wysokie ciśnienie w kolumnach za pomocą 4 dysz oscylacyjnych pod kątem 25 °, zasilane przez zamknięty silnik elektryczny. 100% energii wysokiego ciśnienia  zasilane jest przez napęd elektryczny, bez utraty energii wysokociśnieniowej dysz.

Funkcja ta jest dostępna wyłącznie w systemach mycia wstępnego wysokim ciśnieniem CHRIST.  Pozwala na nałożenie aktywnej piany, realizację wstępnego mycia wysokim ciśnieniem i realizację mycia zasadniczego szczotkami w jednym przebiegu. Łączna wydajność myjni wzrosła o 20%. Dynamiczne oscylacyjne wysokie ciśnienie jest prawdziwym hitem.

Systemy mycia kół

Dla wielu klientów najważniejszą kwestią w myciu ich pojazdu są błyszczące felgi i opony. Christ oferuje tutaj zarówno specjalne dysze wysokiego ciśnienia w szczotce mycia koła,   która wspomaga jego dokładne mycie oraz specjalne dysze natryskujące chemię na felgi co pozwala łatwiej i skuteczniej usunąć osad z klocków hamulcowych.

Systemy wyświetlaczy

Pozycjoner LED bezpieczne doprowadzi klienta do myjni. Wyświetlacz na czołowej blendzie portalu pokazuje klientowi aktualny stan mycia jego pojazdu.  Na dużym wyświetlaczu widnieje tekst opisujący realizowaną fukcję w czasie rzeczywistym. 6000 diod LED zawsze przyciąga wzrok, nawet jeśli myjnia jest w stanie spoczynku.

Wychylna suszarka dachowa

Przez 15 lat funkcjonuje z powodzeniem na rynku i stale jest optymalizowana. Kontur, po którym suszarka ta się porusza pozwala na efektywne suszenie pojazdów sportowych i dostawczych. Kąt jej wychyłu to aż 140 °! Dmuchawa o mocy 2 x 3 kW powoduje niezbędną wydajność.

DANE TECHNICZNE

Model/typ: Genius (C169) – optymalna wielkość hali (długość x szerokość): 10 m x 5 m

Wysokość przejazdowa [mm]

Szerokość przejazdowa [mm] Rozstaw szyn [mm] Szerokość rozstawu prowadnic [mm] Suszarka dachowa

Suszarki boczne

2 300

2 400 2 500 2 050 2 x 3 kW 2 x 4 kW

2 400

2 700

2 500

2 800

2 600 3 126

2 700

2 800

2 900

3 150

GENIUS_Vitesse_rundum_HD_01
GENIUS_Vitesse_uebermitten
GENIUS_Vitesse_trocknung_front
GENIUS_Vitesse_Jetstream_schaum1
593_Jetstream_uebermitten
127-Kopie
590_trocknung_Heck
GENIUS_Vitesse_Jetstream_schaum