Wymiary działki pod myjnię bezdotykową powinny być ściśle dopasowane do ilości stanowisk i umożliwiać klientom wykonywanie manewrów samochodowych w bezpieczny oraz wygodny sposób. Warto, żeby działka pod myjnię miała regularny kształt — najlepiej kwadratowy lub prostokątny. Ważne jest również to, z czym parcela sąsiaduje i czy można do niej bez problemu dojechać. Należy pamiętać, że jeśli dla danego terenu zostały wydane miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego (MPZP) — trzeba sprawdzić, czy dopuszczają one budowę tego typu obiektu. Zapraszamy do zapoznania się z większą liczbą wskazówek dla osób poszukujących działki pod myjnię samoobsługową w dalszej części wpisu.

 

Wymiary myjni i optymalne wielkości działek

Jeśli zastanawiasz się, jakie powinny być wymiary działki pod myjnię bezdotykową, pamiętaj, że minimalna powierzchnia takiego terenu powinna wynosić 250 m² dla myjni z jednym stanowiskiem.

Warto wiedzieć, że myjnia bezdotykowa jednostanowiskowa zajmuje około 30 m², dwustanowiskowa około 60 m² i — analogicznie — każde dodatkowe stanowisko powiększa wymiary myjni bezdotykowej o kolejne 30 m². Myjnia samoobsługowa może być jednak wyposażona także w umiejscowiony pomiędzy stanowiskami kontener, który zajmuje około 15 dodatkowych metrów kwadratowych. W takim wypadku należy działkę powiększyć o około 45 m².

Wybierając rozmiar działki pod myjnię bezdotykową, trzeba uwzględnić także jej kształt. Jeśli obszar jest prostokątny lub kwadratowy wystarczająca będzie posesja o minimalnej powierzchni. Jeśli jednak działka ma nieregularny kształt, może się okazać, że aby klienci mogli się komfortowo po niej poruszać — musi być większa.

Najlepsze lokalizacje do budowy myjni samoobsługowej

Najlepsze lokalizacje do budowy myjni samoobsługowej to takie, które sprawiają, że odwiedza je mnóstwo klientów. Korzystnie jest więc postawić myjnię w miejscach takich jak:

  • plac obok stacji benzynowej,
  • parking pod galerią handlową,
  • duże osiedle mieszkalne,
  • okolice marketów i dyskontów,
  • pobliże uczęszczanej drogi,
  • parking przy zakładzie mechanicznym lub wulkanizacyjnym,
  • pobliże restauracji szybkiej obsługi (KFC, McDonald’s itp.).

“Idealna działka pod  budowę myjni samoobsługowej powinna zapewnić klientom łatwy i bezpieczny wjazd i wyjazd z posesji oraz co ważne, umożliwić instalacje myjni równolegle do ulicy, z którą sąsiaduje. Istotne jest również, aby obiekt był dobrze widoczny z daleka, zwłaszcza jeśli znajduje się w pobliżu drogi, gdzie samochody przemieszczają się szybciej. Im myjnia będzie bardziej widoczna, tym mniejsze będą nakłady finansowe na reklamy.” Product Manager, Corrimex

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaka działka pod myjnię bezdotykową umożliwi Ci szybkie otwarcie biznesu — pamiętaj, że najlepszym posunięciem jest wybór posesji z obecną już kanalizacją sanitarną, podłączeniem do prądu oraz gazu. Dzięki temu zaoszczędzisz czas niezbędny na zaopatrzenie parceli w te przyłącza.

Otwierając biznes, zadbaj także o to, aby w pobliżu wybranej lokalizacji nie było myjni konkurencyjnych firm. Myjnia nie powinna być także ogrodzona i warto, aby posiadała dodatkową przestrzeń na umiejscowienie dodatkowego wyposażenia, takiego jak odkurzacz z jednym lub też dwoma stanowiskami.

Już na początku inwestycji warto także zastanowić się nad wyborem działki o większej powierzchni. Dzięki temu, z biegiem czasu, inwestor może w łatwy sposób doposażyć swój biznes o kolejne stanowiska lub też uruchomić również myjnię automatyczną. Tak kompleksowe i funkcjonalne centrum mycia ma zwykle najwięcej klientów.

“Warto rozważyć uruchomienie myjni na działce położonej nieopodal wypożyczalni aut lub komisu samochodowego. To właśnie posiadacze takich punktów są często stałymi klientami myjni bezdotykowych. Im bliżej nich umiejscowisz swój biznes, tym większe prawdopodobieństwo, że wybiorą właśnie Twoje usługi.” .” Product Manager, Corrimex

Ważnym czynnikiem, decydującym o możliwości wybudowania myjni na określonej działce jest tzw. MPZP, czyli Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego. W przypadku gdy posesja je posiada, należy sprawdzić, czy umożliwiają one wybudowanie na niej wybranego obiektu. W tym celu należy wybrać się do urzędu miasta lub gminy albo sprawdzić informacje na stronie danego urzędu.

Skorzystaj z fachowej porady Corrimex

Jeśli wciąż zastanawiasz się gdzie otworzyć swoją myjnię bezdotykową – samoobsługową, warto, abyś skorzystał z porady fachowców. W Corrimex już od ponad 30-stu lat zajmujemy się kompleksowymi realizacjami myjni i stacji paliw dla znanych koncernów jak i klientów indywidualnych.  Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu, szybko ustalisz jaka działka pod myjnię jest odpowiednia. Jest to bardzo istotne, ponieważ odpowiednia lokalizacja myjni jest połową sukcesu w jej rentownym prowadzeniu.

Pomożemy Ci wybrać odpowiednią parcelę oraz model myjni. Następnie zajmiemy się jej montażem, uruchomieniem oraz przeszkoleniem personelu. Po realizacji inwestycji świadczymy również usługi serwisu gwarancyjnego jak i pogwarancyjnego, dzięki czemu nasi klienci są zawsze pod doskonałą opieką. Skontaktuj się z konsultantem Corrimex i stwórz popularny punkt mycia pojazdów!